Można już wypożyczać Sosnowieckie Rowery Miejskie

01.06.2018

130 rowerów, w tym tandemy i rowery trójkołowe, od dziś czeka na mieszkańców Sosnowca i turystów w 9 samoobsługowych stacjach wypożyczeń. Rowery można wypożyczać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Pierwsze pół godziny każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne.

Z Sosnowieckiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy zarejestrowany w systemie Nextbike użytkownik. To ważne, ponieważ konto Nextbike założone w Katowicach, Gliwicach, Warszawie i innych miastach, posiada już 1846 mieszkańców Sosnowca. Osoby, które nie posiadają jeszcze konta w systemie, powinny przed pierwszym wypożyczeniem zarejestrować się na stronie SosnowieckiRowerMiejski.pl. Wystarczy podać swoje dane i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia. Bezpłatne będzie pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia. Za przejażdżkę trwającą od 31 do 60 minut zapłacimy złotówkę, za drugą godzinę 2 zł, za trzecią 3 zł, a za czwartą i każdą następną po 4 zł.

Rowery standardowe można wypożyczać i oddawać na dowolnej z 9 stacji Sosnowieckiego Roweru Miejskiego, a rowery trójkołowe i tandemy tylko na wybranych stacjach:

  1. Piłsudskiego (Egzotarium) – rowery standardowe i tandemy,
  2. Rondo Uznańskiego (w pobliżu stadionu lekkoatletycznego) – rowery standardowe,
  3. Kościelna (przy Teatralnej) – rowery standardowe,
  4. Rondo Zagłębia Dąbrowskiego (d. Rondo E. Gierka) – rowery standardowe,
  5. Rondo Ludwik (od strony Narutowicza) – rowery standardowe,
  6. Narutowicza (poziom 450) – rowery standardowe,
  7. Park Środula (ul. 3 Maja) – rowery standardowe, tandemy i rowery trójkołowe,
  8. Ślimak (ul. 3 Maja) – rowery standardowe, tandemy i rowery trójkołowe,
  9. Parkowa (przy Zespole Szkół Muzycznych) – rowery standardowe.

Aby wypożyczyć rower, na terminalu stacji wypożyczeń należy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez zeskanowanie kodu QR. Zajmuje to zaledwie kilka sekund.